Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
OBLÍBENÉ ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
Vrchlického 57, Jihlava
DŮM ZDRAVÍ

Vyhovující zdravotní pomůcka

Potřebujete zdravotní pomůcku? Než vám ji lékař předepíše, proberte to s námi. Díky tomu získáte přesně takovou zdravotní pomůcku, která vám pomůže a budete s ní spokojeni.

Proč je to důležité?
Výběr zdravotní pomůcky není zdaleka jednoduchá záležitost. Pokud nemáte se zdravotní pomůckou zkušenosti, obvyklé nedostatky nebo diskomfort zjistíte až při jejím užívání. Při výběru pomůcky je potřeba zvažovat nejen druh zdravotního problému, na který pacient pomůcku potřebuje, ale i jeho individuální, speciální potřeby, omezení, jeho tělesné proporce a v neposlední řadě i dispozice bytu, jde-li o větší pomůcku (postel, vozík).

Doplatek na zdravotní pomůcku
Pro mnoho pacientů je potřeba volit vhodnou pomůcku i z hlediska výše doplatku. Často se setkáváme s tím, že pacienti nejsou informovaní o výši doplatku na konkrétní pomůcku a ani o možnosti zvolit pomůcku zcela bez doplatku. Také může dojít k neschválení pomůcky pojišťovnou. Při včasné konzultaci s námi k této situaci nedojde.


Pokud potřebujete pomůcku ihned
Může se stát situace, kdy zjistíte, že vám potřebná pomůcka chybí, například po návratu z nemocnice. Její získání může trvat i měsíc, než absolvujete takzvané „kolečko“, kdy lékař musí nejdříve vystavit poukaz, případně ji ještě musí potvrdit zdravotní pojišťovna a teprve pak si můžete pomůcku vyzvednout u nás. Vy ale potřebujete pomůcku ihned.
U nás můžete mít okamžitě plnohodnotnou pomůcku, kterou máme skladem. Nemusíte čekat na tu, která se podle předpisu musí objednat.
Můžete využít doplňky zdarma nebo pouze s minimálním doplatkem.

Máme oficiální smlouvu s pobočkou VZP v Jihlavě na poskytování pomůcek typu vozíky, zvedáky a lůžka.

Pomůcky můžeme i zapůjčit, než se stihne vyřídit vaše pomůcka na poukaz od lékaře.

Na co si dát pozor při výběru zdravotní pomůcky
Především u vozíků je potřeba zvážit dispozice vaše bydlení - šíře zárubní, prahy, dostupnost v kuchyni, koupelně a na toaletu. A také míru vašich zdravotních komplikací a další faktory, jako je věk, síla, těžiště atd. Nezapomeňte na místa, kam se potřebujete s vozíkem dostat – terén, schody, veřejná doprava, vaše zájmy.