Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
OBLÍBENÉ ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
Vrchlického 57, Jihlava
DŮM ZDRAVÍ

Jak získat pomůcku

Výběr zdravotní pomůcky není zdaleka jednoduchá záležitost. Pokud nemáte se zdravotní pomůckou zkušenosti, obvyklé nedostatky, nebo diskomfort zjistíte až při jejím užívání.

Proto, než vám lékař předepíše zdravotní pomůcku, proberte to s námi. Díky tomu získáte přesně takovou, která vám pomůže a budete s ní spokojeni.
 

Výběr zdravotní pomůcky krok za krokem: 

  1. krok: Konzultace s našimi odborníky   
Zastavte se nebo zavolejte. Řekneme vám, jaké pomůcky jsou na trhu dostupné, zda jsou plně či částečně hrazené nebo nehrazené zdravotní pojišťovnou a které konkrétně splňují všechny vaše individuální potřeby.   
V mnohých případech se nejedná pouze o změnu funkční, ale především i psychickou, je důležité, aby byla adaptace na nový styl života co nejpohodlnější.  
Dnes máme na výběr širokou škálu kompenzačních pomůcek, které vám pomohou k soběstačnosti a dodají potřebné sebevědomí.  
  
  1.  krok: Výběr zdravotní pomůcky  
Pokud tedy přijdete nejdříve do naší prodejny a výdejny zdravotnických potřeb TOMEA, docílíte hned několika výhod najednou. Po důkladné konzultaci vám navrhneme, které vhodné zdravotní pomůcky doporučujeme přímo vám. Nemusíte se pak trápit případnými výměnami nebo dokupováním dalších. Pracovník výdejny zdravotnických pomůcek TOMEA vám vysvětlí, který lékař může pomůcku předepsat a také vám dodá správný kód pomůcky. Náš návrh je zároveň podkladem pro lékaře, který vám pomůcku předepíše.  
   
  1. krok: Vystavení poukazu    
Na základě posouzení vašeho zdravotního stavu vám lékař může vystavit poukaz na zdravotní, či kompenzační pomůcku.     
  
Pokud předepsaná pomůcka nepodléhá schválení revizním lékařem (pojišťovny), pak nám vyplněný poukaz od lékaře přineste do prodejny a výdejny zdravotnických potřeb TOMEA nebo pokračujte na online žádanku v kroku 4.  
 
Pokud pomůcka podléhá schválení revizním lékařem, pak váš lékař musí vyplnit druhý formulář nazvaný „ŽÁDANKA O SCHVÁLENÍ (POVOLENÍ) zvýšení úhrady“. Na základě této schválené žádanky může pak lékař vystavit poukaz. Zvýšení šance na získání pomůcky docílíte tím, že vám lékař do žádanky dostatečně odůvodnil předepsání takové pomůcky s ohledem na váš zdravotní stav.
 
 
    
  1.   krok: Výdej pomůcky    
S dobře vyplněným poukazem se obraťte na odborného pracovníka výdejny zdravotnických potřeb TOMEA, kde vám pomůcku vydáme ihned nebo v domluvené dodací lhůtě.  


Přehled pomůcek, které vám může lékař předepsat na poukaz:   
SKUPINA 01 – Obvazový materiál a hojení ran
SKUPINA 02 – Pomůcky pro inkontinenci
SKUPINA 03 – Stomické pomůcky
SKUPINA 04 – Ortézy a bandáže pro pohybový aparát a ortopedická obuv, Dia obuv 
SKUPINA 05 – Pomůcky pro diabetiky 
SKUPINA 06 – Pomůcky pro kompresivní terapii
SKUPINA 26 – Pomůcky pro kompresivní terapii – INDIVIDUÁLNĚ ZHOTOVENÉ 
SKUPINA 07 – Invalidní vozíky, zvedáky, lůžka, nástavce na WC, berle
SKUPINA 10 – Inhalátory a pomůcky pro respirační onemocnění