Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
OBLÍBENÉ ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
Vrchlického 57, Jihlava
DŮM ZDRAVÍ

Kompresivní výrobky na míru

Kompresivní návleky na míru jsou vyrobené přesně podle proporcí konkrétního pacienta. K jejich výrobě se nejčastěji přistupuje při atypickém tvaru končetin, nebo nepoměrech na končetině, kdy jsou rozměry natolik odlišné od standardizovaných punčoch, že je nelze použít. Jedná se například o pacienty s velkým chodidlem, kotníkem, úzkým lýtkem, velkým otokem, dětské pacienty, obézní pacienty atp.
Aby byla kompresivní pomůcka vyrobena přesně dle požadavků, správně držela, plnila svoji kompresivní funkci a řešila tak co nejefektivněji zdravotní problém pacienta, je velmi důležité, vzhledem k velkému počtu měřených rozměrů, odborné změření pacienta u nás na prodejně.
Kromě odborného změření vybereme i správný typ a materiál pomůcky a poradíme, jak kompresivní pomůcku správně navlékat a používat tak, aby správně plnila svoji funkci a vydržela co nejdéle.

Pokud nemá pacient potřebnou sílu, nebo si punčochu nedokáže sám navléct (například kvůli artritickým prstům), je vhodné k navlékání punčochy použít speciální navlékač. Poradíme vám, jak správně navlékač používat a na co si dát při navlékání pozor, aby punčocha co nejdéle vydržela. Díky speciálnímu navlékači můžete nandávat jak pažní návleky, tak návleky na dolní končetiny.

Pro správné fungování kompresivní terapie je nezbytně nutné, aby pacient dodržoval veškerá odborná doporučení, nasadil si kompresivní pomůcku co nejdříve ráno, ideálně ještě na lůžku a pomůcku sundával těsně před spaním.