Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator
OBLÍBENÉ ZDRAVOTNICKÉ POTŘEBY
Vrchlického 57, Jihlava
DŮM ZDRAVÍ

Pomůcky na poukaz

Zdravotní pomůcky na poukaz předepisuje lékař, podobně jako recept na léky. Na základě poukazu od lékaře si pak u nás vyzvednete zdravotní pomůcku.

Jak to probíhá konkrétně?
Zdravotní pomůcka na poukaz buď vyžaduje schválení zdravotní pojišťovnou, nebo vám ji lékař může předepsat bez schválení.

V případě, že potřebujete zdravotní pomůcku, která nepotřebuje schválení zdravotní pojišťovnou, vystaví vám váš lékař poukaz, se kterým přijďte přímo k nám.

Pokud zdravotní pomůcka vyžaduje schválení zdravotní pojišťovnou, vystaví váš lékař nejdříve žádanku o schválení. Jakmile ji zdravotní pojišťovna schválí, lékař vám vystaví poukaz na pomůcku, se kterým přijďte přímo k nám.

Doporučujeme vám, abyste si při přebírání poukazu u lékaře zkontrolovali, že souhlasí datum uvedený na poukazu s datem, kdy poukaz od lékaře přebíráte. Je to velmi důležité, protože na vyzvednutí pomůcky na poukaz máte maximálně 30 dní od vystavení poukazu lékařem. A pokud by lékař vystavil poukaz dříve, než vám ho předá, mohl by přestat platit předtím, než byste si stihli pomůcku vyzvednout. 

Potřebujete zdravotní pomůcku? Ještě, než vám ji lékař předepíše, proberte to s námi. Výběr zdravotní pomůcky totiž není zdaleka jednoduchá záležitost. A pokud nemáte se zdravotní pomůckou zkušenosti, obvyklé nedostatky, nebo diskomfort zjistíte až při jejím užívání. Díky včasné konzultaci s námi získáte přesně takovou zdravotní pomůcku, která vám pomůže a budete s ní spokojeni.

Požadavek na odbornost lékaře pro předepsání určité pomůcky se může lišit. Jsme schopni poradit i vašemu lékaři, zda může potřebnou kompenzační pomůcku předepsat, případně v jakém množství a za jaký časový úsek.